Kes vastutab renditööjõu ohutuse eest?

03. november 2019
Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Piret Kaljula vastab küsimusele, kes vastutab renditöötajatena välismaalt tulnud tööliste ohutuse eest: kas rendiettevõte või tööjõudu otseselt kasutav firma.

Reisikindlustuse nüansid, millele tuleb tähelepanu pöörata

21. juuni 2017
Reisikindlustuse eesmärk on hüvitada reisiga seotud võimalikud ootamatud kulud, ent tarbijal on oluline teada, et kindlustus ei hüvitata automaatselt igasugust kahju ehk sajaprotsendilist kindlustuskaitset ei ole olemas.

Eksperdid selgitavad: kui mõistlik või mõttetu on üleujutatud tänavat autoga läbida

14. juuli 2016
Kogu Eesti on viimastel päevadel telepildist ja fotodelt näinud, kuidas kümned juhid üritasid pühapäeval oma autodega läbi pealinna üleujutatud tänavalõikude sõita ja osad neist sinna ka jäid – Eesti autoettevõtete eksperdid selgitavad, kui suur on üldse tõenäosus terve autoga selline samm ette võtta ning millised on tagajärjed nii masina tervise kui kahjude hüvitamise osas.

Mida katab Euroopa ravikindlustuskaart?

19. märts 2016
Paljud kasutavad Euroopas reisides tervisekindlustuse asemel Euroopa ravikindlustuskaarti. Mida see kaart katab ning miks tasuks kaaluda ka täiendava tervisekindlustuse sõlmimist, räägib PZU Kindlustuse reisikindlustuse riskijuht Kaja Pukk.

Üürikodu kindlustamine – kas omaniku või üürniku huvi?

19. oktoober 2015
Eesti inimene eelistab olla pigem oma kodu omanik kui üüriline, selgus rahaasjade teabekeskuse uuringust. Siiski elavad väga paljud üüripinnal, eelistades omanikukohustustest vaba elu või kogudes samal ajal raha oma kodu sissemakseks.

Uuest aastast saab liikluskindlustuse hüvitajat valida

29. detsember 2014
Uuest aastast jõustub seadusemuudatus, mis võimaldab liikluskindlustuse juhtumis kannatanul valida, kes kahju hüvitab.

PZU viis lõpule RSA Kindlustuse ostutehingu

04. november 2014
Poola kindlustusselts PZU SA teatas RSA Kindlustuse (ärinimega Codan Forsikring A/S Eesti filiaal) äritegevuse ja kindlustusportfelli omandamise lõpuleviimisest. Sellega jõustus täielikult leping, millega PZU omandas Briti ettevõtte RSA Group vara Balti riikides ja Poolas.

Neli punkti, mida autojuht peaks teadma uuest liikluskindlustuse seadusest

23. september 2014
Esimesest oktoobrist jõustuvas liikluskindlustuse seaduses on muudatusi, mis puudutavad nii autojuhte, kindlustusseltse aga ka riigiasutusi.

Tea, mida kindlustusseltsilt nõuda

14. juuli 2014

Kindlustusseltside pakutavate kindlustuslepingute tingimused on igal seltsil erinevad, mistõttu on pakkumise saamiseks mõistlik pöörduda vähemalt kolme kindlustusseltsi poole, et tingimusi ja hindu võrrelda. Alternatiiviks on kindlustusmaakleri kasutamine.


Seitse asja, mida teada uuest liikluskindlustusseadusest

25. juuni 2014
Oktoobrist kehtima hakkav uus liikluskindlustuse seadus muudab liikluskindlustuse sarnasemaks teiste kindlustusliikidega. ERGO kindlustusdirektor Andres Konsap tutvustab olulisemaid muudatusi, millega iga autoomanik ja -kasutaja peaks edaspidi kursis olema.

Hiljuti Eestisse laienenud Poola ettevõte ostab kindlustusfirma RSA

21. aprill 2014
PZU Grupp omadab Poolas ja Balti riikides RSA varad ning tugevdab nii oma juhtpositsiooni selles Euroopa regioonis.

Kahjukindlustusrindel muutusteta

03. veebruar 2014
Eesti kahjukindlustusturg kasvas eelmisel aastal kuus protsenti, turuosades erilisi muutusi ei toimunud, selgub statistikaameti andmetest.

Veeavarii kortermajas: kes maksab kahjud kinni?

02. jaanuar 2014
Ühel saatuslikul nädalavahetusel, kui kedagi kodus ei olnud, lõhkes ühel mu neljandal korrusel elava tuttava korteris veetoru. Nädalavahetusel ei olnud ka alumistes korterites kedagi kodus ning veekahju suutis läbida kõik kolm alumist korterit, kirjutab advokaadibüroo VARUL jurist Kärt Pormeister.

Kütteperiood on alanud! Küttekolded ja korstnad korda!

27. november 2013
Igal aastal saab paarsada tulekaju alguse suitsulõõris süttinud tahmast ning suureneb elektrist alanud tuleõnnetuste hulk.

Uus selts Eesti kindlustusturul

27. november 2013
22.11.2013 teatas ametlikult Eesti kindlustusturule tulekust  Poola suurim kindlustuskompanii PZU 

Päästeamet karmistab tuleohutusaruannete esitamise kontrolli

07. oktoober 2013
Päästeamet lubab hakata senisest karmimalt jälgima neid ettevõtteid, kes ei esita enesekontrolli tuleohutusaruannet või kelle dokumendis on olulisi puudusi.

Kümme nõuannet, kuidas sõlmida kindlustuslepingut

16. september 2013
Mõni kindlustusleping tuleb oma elu jooksul ilmselt  sõlmida igaühel– olgu tegu siis liikluskindlustusega, varakindlustusega, õnnetusjuhtumikindlustusega vms. Tarbijakaitseamet annab 10 nõuannet, kuidas sõlmida need lepingud nii, et kahju korral ebameeldivaid üllatusi ei tekiks.

Kas ja kes peab sõlmima üürikorteris kindlustuse?

30. august 2013
Seaduse järgi on elamispinna kindlustamine omaniku enda vastutus, seega üürnikud enamasti kindlustuslepinguid ei sõlmi. Korterit üürile võttes peaks siiski uurima omanikult, mil määral on korter kindlustatud, ja võimaliku kindlustuslepingu sõlmimisel sellest lähtuma.

Valitsus kiitis heaks liikluskindlustuse seaduse eelnõu

25. aprill 2013

Valitsus kiitis heaks uue kohustusliku liikluskindlustuse seaduse eelnõu, millega muudetakse muuhulgas kahjude käsitlemise korda, suurendatakse kindlustuskaitse ulatust ning vähenevad erinevused liikluskindlustuse lepingu ja teiste kindlustuslepingute vahel.

Enim kindlustusvaidlusi tekitavad liiklusõnnetused.

11. veebruar 2013
 Liikluskindlustuse vaidluskomisjoni jõudis mullu 158 vaidlust.
Kindlustusandjate vastu algatatud kohtuasjade hulk on vähenenud, enamik vaidlustest saab lahenduse kohtusüsteemi väliselt.

Kindlustusseltsidel oli kosumisaasta

04. veebruar 2013
Mullu õnnestus kindlustusseltsidest kõige enam kasvatada turuosa RSA Kindlustusel ning sellega tõusta Eesti suuruselt neljandaks kahjukindlustajaks.

Tuleohutus: hoonete funktsioon ajas muutub

14. november 2012
Reeglid ja nõuded muutuvad, samuti hoonete otstarve. Soovides vähendada vastutust tulekahju tagajärgede eest praegu ja tulevikus, riskivad hoonete omanikud ning projekteerijad vähem, kui nad valivad tulekindlad isolatsioonimaterjalid juba hoonete ehitamisel.

Reisikindlustust ei pea ostma reisibüroost

16. juuli 2012
Reisikindlustuse ostmine reisibüroost koos puhkusepaketiga on mugav, kuid lepingut ei tasu sõlmida enne selle läbi lugemist – võib-olla ei vasta kindlustuskaitse sinu vajadustele. Kui selgub, et nii ongi, võta pakkumisi ka teistelt seltsidelt, sest reisikindlustused ei erine ainult hinna, vaid ka tingimuste poolest.

Kindlustuslepingut sõlmides uuri kindlasti välistusi

17. mai 2012
Kindlustuslepingu sõlmimisel tuleks pöörata eriti suurt tähelepanu kindlustustingimuste osale «Välistused», paneb südamele D.A.S. Õigusabikulude Kindlustuse juhatuse liige Maiko Kalvet, sest see aitab vältida olukorda, kus mõni soovitud risk jääb kindlustamata.

Kuidas sõlmida hea kindlustusleping?

07. mai 2012
Kindlustuslepingu sõlmimise eesmärk on stabiilsuse säilitamine. Kindlustushüvitis on vahend selle eesmärgi saavutamiseks. Kindlustusseltsi poolt makstud hüvitis loob võimalused enne kindlustusjuhtumi toimumist valitsenud olukorra ligilähedaseks taastamiseks.

Laenuga ostetud kodu võib kindlustada enda valitud seltsis

03. mai 2012
Laenuga kodu ostes või liisinguga autot soetades pead kodu või auto ka kindlustama, sest selleks kohustab sind laenu- või liisinguleping. Sul tasub teada, et sa ei pea kindlustust sõlmima laenu või liisingu andnud panga või muu ettevõtte pakutavas kindlustusseltsis, vaid võid ise seltsi valida.

Kolmandiku võrra vähem hüvitisi

30. aprill 2012
Esimeses kvartalis maksid kindlustusseltsid 24% väiksemaid liikluskindlustushüvitisi, kuigi kogutud preemiate maht pole vähenenud. 

Maakleri tasu sõltub kindlustusmakse suurusest

26. märts 2012

Kindlustusmaakleritele makstav tasu on üldjuhul kindel protsent kindlustusmakse suurusest, ütles RSA Kindlustuse kindlustusdirektor Arvi Luhakooder.

 Intervjuu Arvi Luhakooderiga

Nõuanne: oma kodu kindlustamine ei ole vormitäide

25. märts 2012
Kodu kindlustamisse ei maksa suhtuda pealiskaudselt. Millised on suuremad riskid, mille vastu kindlustamisel omanik rahulikuma une saab, kirjutab Arco Vara Kinnisvarabüroo elamispindade osakonna juht Maia Daljajev.

Jõulutormid tõid kindlustusseltsidele kahjunõudeid 1,4 miljoni euro ulatuses

09. jaanuar 2012
Kindlustusseltsidele on jõulude ajal puhkenud tormide tagajärjel tekkinud kahjude hüvitamiseks laekunud praeguseks 567 kahjunõuet kokku 1,4 miljoni euro ulatuses.

Kuidas muuta maja veetorustik vastupidavaks?

16. september 2011
Kindlustusseltside andmetel moodustavad kõigist kahjuliikidest 60 protsenti veekahjud, jäädes väljamakstud kindlustushüvitistelt vaid pisut alla tuleõnnetustele. Mida maja ehitades ja renoveerides silmas pidada, et torustik peaks vastu kaua ja tõrgeteta?

Pagasist kaduvad esemed: kas lennufirma või reisija vastutus?

21. juuli 2011
Pagasivarguste ennetamiseks soovitavad lennufirmad väärtuslikke asju äraantavasse pagasisse üldse mitte lisada, lükates sellega vastutuse reisijale. Kui pagasist siiski midagi kaduma läheb, on reisija võimalus eset tagasi saada kaduvväike.

Kas kodukindlustus katab äikesekahjud?

21. juuli 2011
Iga kodukindlustus ei pruugi kaitsta suviste äikesetormide tekitatud kahjude eest, sest kindlustuskaitse ulatus ning see, mida seltsid tormi all mõistavad, võivad erineda. Seega tasuks praegu üle vaadata, kas saate hüvitist, kui pikselöögist tekkinud ülepinge muudab olmeelektroonika kasutuskõlbmatuks.

Soovitused reisijatele Islandi vulkaanipurskega seoses

25. mai 2011
Kui teie lennureis lükatakse edasi või tühistatakse tuhapilvega seoses ning teil on eelnevalt ostetud reisikindlustus koos reistõrke kaitsega ja/või vastava lisakaitsega, siis on võimalik tekkivate lisakulutuste hüvitamist taotleda kindlustusseltsilt.

Vulkaanilise tuha pilv takistab taas lennureise

25. mai 2011
Värskeima eileõhtuse prognoosi järgi jõuab tuhapilv täna hommikul Eesti kohale. Lennuamet Eesti õhuruumi sulgeda ei kavatse ja lennufirmad müüvad pileteid tavapäraselt, küll aga piiravad kindlustusfirmad reisikindlustuse müüki.

Liiklusõnnetuste kogukahju ulatus ligi 13 miljoni euroni

14. mai 2011
Teist talve järjest paistab aasta esimene kvartal silma keskmisest suurema kahjude arvuga, selgub Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) poolt koondatud kindlustusandjate kahjude statistikast.

Kevad toob üleujutusohu

03. aprill 2011
Kindlustusseltside liit soovitab juba sel nädalal üle kontrollida, kas sõlmitud kindlustusleping pakub kaitset lume sulamisega kaasneda võivate kahjude vastu.

Kahjukindlustuse väljamaksed vähenesid mullu seitse protsenti

01. veebruar 2011
Statistikaameti andmeil tegid kindlustusseltsid möödunud aastal kahjukindlustuses väljamakseid kokku 134 miljonit eurot ehk seitse protsenti vähem kui tunamullu.

Lumi kui juriidiline probleem

28. jaanuar 2011
 Viimasel ajal on palju kirjutatud vajadusest puhastada katused selleks, et vältida langeva jää ja lume poolt tekitatavat kahju. Seni on jäänud aga vastamata küsimus, kuidas käituda olukorras, kus lumi on kahju juba põhjustanud ning lõhkunud sõiduki või kahjustanud tervist.

Eestisse luuakse kindlustuse lepitusorgan

21. jaanuar 2011
Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKSL) juurde luuakse lähikuudel erapooletu kindlustuse lepitusorgan, mis hakkab otsima lahendusi kindlustusvaidlustele.

Üle 40 sentimeetri lund võib olla katusele juba ohtlik

06. jaanuar 2011
Ehitusinsener Ludvig Tammanni sõnutsi ei tohiks lamekatustel ja kergkonstruktsioonidel olla üle 30-40 sentimeetri lund. 

Lumehulk ohustab hoonete katuseid

30. detsember 2010
Lumi vajutas elumaja katuse sisse

Liikluskindlustuse keskmine hind langes

26. november 2010
Liikluskindlustuse üheksa kuu keskmine päevamakse oli 4,73 krooni, kahanedes eelmise aasta sama ajaga võrreldes 11 protsenti, selgub Eesti liikluskindlustuse fondi (LKF) turuülevaatest.

Kindlustusseltside kitsas aeg pole möödas

28. oktoober 2010
Kindlustusturg jätkab langemist, sest masu ajal kindlustavad ettevõtted vähem oma vara ning ülitiheda konkurentsi tõttu on seltsid hoidnud kindlustusmaksed madalana.

Uuest aastast peab mopeedil olema liikluskindlustus

21. oktoober 2010
1. jaanuarist tuleb mopeed registreerida maanteeameti liiklusregistri büroos ning seejärel sõlmida liikluskindlustuse leping.

Liisinguauto liikluskindlustus võib olla odavam kui väljaostetud sõidukil

27. august 2010
Osades kindlustusseltsides on liisinguautode liikluskindlustus odavam kui n-ö tavakasutuses olevatel sõidukitel ja pärast liisinguaja lõppemist kindlustusmakse tõuseb.

E24: Kindlustusfirmad upuvad kahjuavalduste tulva

16. august 2010
Nädalavahetuse maru põhjustas tormi ka muidu rahulikku suve nautinud kindlustusfirmades, sest sajad inimesed nõuavad tugevast tuulest põhjustatud kahjude hüvitamist.

Liikluskindlustuse seaduseelnõu: kindlustusvõtja õigused vähenevad

07. juuli 2010
Hiljuti valminud uue liikluskindlustuse seaduse eelnõu vähendab nii kindlustusvõtja võimalusi kui ka pakutavat liikluskindlustuse kaitset.

E24: Islandi vulkaanipurske tagajärjed kindlustusseltsidele

21. juuni 2010

Eesti kindlustusseltsid said 10 miljoni eest kahjunõudeid

Krediitkaardiga kaasnev reisikindlustus

19. aprill 2010
Krediitkaardiga kaasa antav reisikindlustus ei pruugi katta kõiki riske

Vulkaanipurse ja reisitõrge

16. aprill 2010
Islandi vulkaanipurse on katkestanud lennuliikluse Euroopas

Liikluskahjude hulk on suurenenud

23. märts 2010
Kindlustusfirma kahjukäsitleja kinnitusel on alates jaanuarist võrreldes eelmise aastaga suurenenud liikluskahjude arv.

Kindlustus: kõige rohkem kahju teeb vesi

20. veebruar 2010
Hansapanga varakindlustuse andmetel on kõige rohkem kodudes veekahjudega seotud õnnetusi ja üle poole neist on naabri põhjustatud. 

Suurim kukkuja kindlustuses oli kasko

20. veebruar 2010
Eelmisel aasta üldise varakindlustuse turulanguse olukorras oli suurim langeja kasko, sest kriisi ajal on inimesed just selle pealt kokku hakanud hoidma, selgus Swedbanki varakindlustuse ülevaatest.

Lume tõttu sissekukkunud katust kindlustus ei hüvita

20. jaanuar 2010
Kindlustusseltside liit soovitab majaomanikel ja -haldajatel lükata katustelt ära üleliigne lumi, sest kindlustus reeglina ei hüvita lume raskuse all sissekukkunud katuste taastamist.

TARBIJA24: Talvised ilmaolud kasvatavad kindlustusjuhtumite arvu

08. jaanuar 2010
Harjumatult lumine ja külm talv on andnud tublisti tööd kindlustusfirmadele, sest lume ja jää tõttu on kannatanud nii inimesed ise kui nende vara.

Avor Kindlustusmaakleri pühadetervitus

21. detsember 2009
Avor Kindlustusmaakler soovib oma klientidele ja koostööpartneritele rahulikke jõule ja head uut aastat! Meie jõulukaardi leiad siit.

E24: Liikluskindlustuse hüvitise piirsummad suurenevad

14. detsember 2009
Tänasest (11.12.2009) suurenevad liikluskindlustusseadusest tulenevalt liikluskindlustuse hüvitise piirsummad ning edaspidi makstakse hüvitisi kahjujuhtumi põhiselt.

E24: Eesti kindlustusfirmade kasumid on kriisile vaatamata kasvanud

06. detsember 2009
Kahjukindlustusseltsid said üheksa kuuga kasumit 742 miljonit krooni ehk 47 protsenti rohkem kui eelmise aasta sama ajaga ning mullu kahjumis olnud elukindlustusseltsid teenisid tänavu III kvartali lõpuks 226 miljonit kasumit.

E24: Liiklustrahvide vaidlustamist saab Eestis kindlustada

01. detsember 2009
Õigusabi kindlustusseltsi D.A.S. Eesti juhi Maiko Kalveti sõnul on liiklustrahvide vastu vaidlemist võimalik ka Eestis kindlustada.

Avor Kindlustusmaakler alustab tegevust

19. november 2009
Finantsinspektsiooni juhatus otsustas Avor Kindlustusmaakleri nimekirja kandmise 18. novembril 2009.a.

E24 - Kindlustusseltsid pöörasid maaklerite pärast tülli

06. november 2009
Eesti kindlustusseltsid on jagunenud kahte leeri – ühed soovivad maaklereid välja tõrjuda, teised peavad neid vajalikeks nii kindlustusandjatele kui tavalistele inimestele. » Täielikku uudist loe E24 portaalist.